LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK

Full HD 1920 × 1080, IPS, 16: 9, 5ms, 250cd / m2, kontrast 1000: 1, DisplayPort, DVI, HDMI 1.4, VGA, USB, slúchadlový výstup, nastaviteľná výška, pivot, repro (EV2450-BK)
Kód0428865PNEV2450-BKZáruka60 mesiacov
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
LCD monitor 24 "EIZO FlexScan EV2450-BK
na dotazKedy tovar dostanem
349,0 EUR 290,8 EUR bez DPH
na vyžiadaniePrepravnou spoločnosťou:na vyžiadanieOsobne v predajni:
Celková cena349,0 EUR
290,8 EURbez DPH
Celkom
Produkt nebol hodnotenýPridať hodnotenie

Model EIZO EV2450 patrí do energeticky úsporné radu EV - EcoView, prichádza s novým atraktívnym dizajnom v podobe ultratenkého rámčeku s hrúbkou len 1 mm. Je osadený IPS panelom ponúkajúcim vysokú kvalitu zobrazenia, ktorý je navyše vybavený prepracovanou matnou antireflexnou maskou s prakticky nulovým leskom obrazovky. Uhlopriečka 23,8 "zaručuje vždy dobre čitateľný text najrozšírenejších kancelárskych aplikácií, rovnako ako korektné zobrazenie farieb vďaka farebnému rozsahu monitoru zodpovedajúcemu fotografickému štandardu sRGB IEC61966-2.1.


Dajte zbohom unaveným očiam

Jas LCD panelov možno riadiť napr. Reguláciou jasu ich podsvetľovacieho LED systému. Často výrobcovia volí pre dosiahnutie čo najnižšej ceny jednoduchšie obvody regulácia jasu, ktoré však majú za následok reguláciu jasu iba v určitom obmedzenom rozsahu (napr. 30-100% max. Hodnoty jasu monitora) a navyše môžu u niektorých užívateľov pre niektoré úrovne nastavených jasov vyvolávať dokonca dojem rýchlo kmitajúceho obrazu.

Špičkovo vyladený systém automatickej regulácie podsvietenia LED u monitorov EIZO má za následok nielen významné zníženie spotreby elektrickej energie, ktorá pri bežnej prevádzke neprekračuje 12 W, ale umožňuje takisto úplne stabilná a neblikajúce nastavovaní požadovanej úrovne jasu.


Automatická regulácia jasu

Monitor využíva na automatické nastavenie úrovne jasu monitora podľa okolitého osvetlenia unikátny optimalizovanú reguláciu s nelineárnou charakteristikou, ktorá oproti jednoduché a zvyčajne používané lineárne reguláciu dokáže lepšie reagovať na zmeny svetla tak, aby viac odpovedali vnímanie jasu z monitora ľudským okom. Regulačné krivky sú dokonca dve - pre zimné a letné obdobie. Jas monitora je tak pre pozorovateľa vždy v rovnováhe s intenzitou okolitého svetla a monitor tak zaťažuje zrak používateľa v podstate veľmi podobne ako keby sa pozeral do papiera.


Automatické obmedzenie intenzity bielej

Zaujímavou novinkou je automatické obmedzenie intenzity biele plochy pri čítaní / písanie dokumentov s veľkým podielom bielej plochy. Na účely farebné reprodukcie fotografií možno túto funkciu samozrejme vypnúť a dokonale potom simulovať jasnú bielu fotografických papierov.

Každý užívateľ si navyše môže podľa svojho užívanie zvoliť "softvérovo" nastaviteľný "filter" obrazovej plochy pre max. Zníženie zrakovej únavy pri dlhodobom čítaní textov na bielom podklade.


Monitor ako čítacie zariadenie & "Paper Mode"

Pre dlhšie čítanie elektronických dokumentov disponuje monitor prednastaveným režimom "Paper", kedy kontrastný pomer monitora klesá až na hodnotu 1: 100 a dokáže tak dokonale simulovať obvyklá elektronické "čítacie" zariadení.


Zníženie podielu "modrej" zložky svetla v nočných hodinách
(Less Blue Light)

Monitor aktivovaný vo "čítacom" režime dokáže tiež automaticky redukovať podiel modrej zložky viditeľného svetelného žiarenia podsvetľovacieho LED systému a tým zaistí nižšiu zrakovú únavu pri práci v noci a umelom osvetlení, kedy navyše zaistí správne vyplavovanie melatonínu v nočných hodinách (melatonín je látka, ktorej správne vyplavovanie z ľudského zabraňuje poruchám spánku). Užívateľ môže dokonca nastaviť tiež čas, kedy začne automaticky postupne dochádzať k zníženiu podielu modrej zložky viditeľného svetelného žiarenia podsvetľovacieho LED systému a čas, kedy sa začne jeho úroveň automaticky postupne meniť na jeho pôvodnú úroveň.


Automatické zapínanie / vypínanie monitora podľa prítomnosti používateľa

K výraznej úspore elektrickej energie prispieva aj senzor, ktorý neustále vyhodnocuje na základe snímanie tepla šíreného z ľudského tela prítomnosť užívateľa a umožňuje tak automatické zapínanie alebo vypínanie monitora podľa toho, či je alebo nie je prítomný. Takmer 30% úspory je tiež dosahované unikátnou technológiou kontinuálneho vyhodnocovania histogramu (rozloženie jasu) práve zobrazované scény. Užívateľ zároveň ocení bezhlučnosť napájacieho zdroja, ktorá je súčasne nezávislá od práve nastavenej úrovni jasu monitora.


Amatérska fotografia - žiadny problém

Farebný rozsah monitora sa blíži štandardu sRGB IEC61966-2.1, takže monitor okamžite po vybalení z krabice bez problémov zvládne správne zobrazovať farebné fotografie s farebným rozsahom podľa štandardu sRGB, bez potreby monitor nejakým spôsobom kalibrovať a vytvárať tak jeho presný farebný profil. Zobrazenie snímok s rozsahom sRGB je správne dokonca aj v prehliadačoch bez podpory Správy farieb (bez CMS), teda napr. Aj v internetových prehliadačoch alebo ďalších aplikáciách, ktoré pôvodne ani neboli primárne určené pre reprodukciu farebných fotografií.

To je veľká výhoda najmä pre začiatočníkov alebo amatérov, ktorí nemusia byť vždy úplne oboznámení s problematikou farebné reprodukcie na moderných širokogamutových monitoroch. Pre ešte presnejšie farebnú reprodukciu fotografií podľa štandardu sRGB slúži tlačidlo sRGB, ktoré navyše automaticky správne nastaví zodpovedajúcu teplotu bieleho bodu a nastaví automaticky správne gradačné krivku.


Jednoduché pripojenie k PC

K bezproblémovému pripojenie moderných počítačov je monitor vybavený štyrmi vstupmi - DisplayPort, HDMI, DVI-D a tiež VGA pre pripojenie k starším notebookom. Pomocou integrovaného rozbočovača 2 × USB (3.0) je potom možné pripájať priamo k monitoru niektoré základné periférie - flashdisky, klávesnica, myš a ďalšie.

Samozrejmosťou je tiež podpora ako analógového (jack 3,5 mm) tak rovnako aj digitálneho (DisplayPort) zvukového stereofónneho kanála a integrované reproduktory 2 × 1 W.


Vynikajúca ergonómia - nový flexibilný stojan

S novým stojanom je možná ľahká manipulácia s 24 "panelom za každých okolností a pre každého užívateľa. Stojan podporuje výškové nastavenie v rozmedzí 16-156 mm (teda rozmedzí až 140 mm), ďalej natáčanie o 344 °, naklápanie až o + 35 ° / -5 ° a nakoniec tiež ešte rotáciu panela o 90 ° - teda otočenie panelu do polohy "na výšku" (funkcia pivot) pre pohodlné prehliadanie "dlhých" webových stránok. na zabezpečenie väčšieho pohodlia pri nastavovaní monitora slúži dotykový panel s automatickým zobrazením pomocníka funkcie nad "stlačeným" tlačidlom.


EIZO monitor konfigurátor pre administrátorov

Umožňuje jednoduchú správu a konfiguráciu viacerých monitorov pripojených k lokálnym PC, ktoré sú prepojené podnikovou sieťou. Administrátor tak nemusí obiehať jednotlivé pracoviská a každý monitor nastavovať zvlášť, ale môže nastaviť rovnako a v jedinom okamihu viacerých monitorov naraz.


nulová tolerancia

Každý obrazový bod LCD monitora je tvorený trojicou tzv. Sub-pixelov RGB. EIZO garantuje u svojich monitorov nulovú toleranciu chybných trvalo svietiacich alebo trvalo nesvietiace obrazových pixlov alebo sub-pixelov.

Vďaka vysokej kvalite všetkých komponentov použitých pri výrobe monitora poskytuje výrobca na tento model záruku 5 rokov a to vrátane záruky na LCD panel a jeho podsvetlovacích systém.


Doplňujúce informácie:

obrazovka:
Povrch: matná vrstva s nulovým leskom as tvrdeným povrchom 3H
Veľkosť bodu: 0,2745 mm
Kontrast (statický): 1 000: 1
Pozorovacie uhly (horizontálne / vertikálne): 178 ° / 178 °
Počet farieb: 16,7 milióna
Prednastavené video-režimy: User1, User2, Movie, sRGB, Paper, DICOM (pre RTG snímky)

Zvláštne funkcie & špeciálne vlastnosti:
Auto EcoView - senzor pre snímanie okolitého osvetlenia pre automatickú reguláciu jasu
EcoView Sense - senzor pre automatické vypínanie / zapínanie monitoru podľa prítomnosti používateľa
EcoView Optimizer II - automatická optimalizácia intenzity "biele"
Úspora elektrickej energie vyhodnocovaním histogramu zobrazované scény
Softvérové ovládanie monitoru cez USB-kanál
(ScreenManager Pro a Admin-Configurator)

konektory:
1 × DisplayPort v1.1 (s podporou kódovaného videosignálu HDCP)
1 × HDMI v1.3 (s podporou kódovaného videosignálu HDCP)
1 × Dual-Link DVI-D (s podporou kódovaného videosignálu HDCP)
1 × D-Sub15
1 × analógový zvukový prenos 2 × 1 W (jack 3.5mm) vstup / výstup (slúchadlá)
1 × digitálny zvukový prenos 2 × 1 W (DP / HDMI) video vstup
2 × rozbočovač USB 3.0 (pre pripojenie nízkoenergetických periférií)

podstavec:
Naklápanie o + 30 ° / -5 °, natáčanie o 344 °
Otočenie o 90 ° (pivot)
Výšková nastaviteľnosť v rozsahu 140 mm
Podpora štandardu VESA 100 × 100 mm pre montáž na stenu či ergonomické držiaky

Ostatné funkcie:
Slot pre zámok bezpečnostný zámok (Kensington)
Súlad s normami: TCO Displays 6.0, ECO Sense Gold (US), EPA Energy Star, TUV / Ergonomics (vrátane ISO9241-307), TUV / GS, CE, CB, FCC-B, RoHS, WEEE

Prevedenie, rozmery, hmotnosť:
Rozmery bez stojanu: 538 × 318 × 48 mm
Rozmery so stojanom: 538 × 334 ~ 474 × 233 mm
Hmotnosť bez stojanu: 3,8 kg
Hmotnosť vrátane stojanu: 6,2 kg
Odporúčaná teplota okolia za prevádzky: 5-35 ° C

Štandardné príslušenstvo:
Káble: napájací kábel, video kábel 1 × DP / DP, USB-kábel
Disk CD: EIZO Utility Disk (PDF-manuál a ScreenManager Pro)

Záruka
Rozšírená záruka Predĺžená záruka
Uhlopriečka a rozlíšenie
uhlopriečka 24 ", (60,96 cm)
uhlopriečka a rozlíšenie
Typ rozlíšenia Full HD
Rozlíšenie 1920 × 1080 px
Obrazovka
Typ panelu IPS
Obnovovacia frekvencia 60 Hz
Odozva 5 ms
Jas 250 cd / m2
Kontrast 1000: 1
Povrch displeja Matný
Pomer strán 16: 9
Konštrukcia Rovná
Pripojenie
Typ pripojenie DisplayPort, DVI, HDMI 1.4, VGA
pripojenie
Iné pripojenia Slúchadlový výstup, USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
Vlastnosti a funkcie
Hlavné funkcie Reproduktory, Nastaviteľná výška, Pivot
Ďalšie funkcie Automatická regulácia jasu
Farba
Farba Čierna
spotreba
Trieda energetickej účinnosti a +
Typická spotreba 11 W
Maximálna spotreba 44 W
Rozmery a hmotnosť
Šírka 53,8 cm
výška 33,3 cm
Hĺbka 23,3 cm
Hmotnosť 6,2 kg
IPS, 1000: 1, 250cd / m2, 5ms GTG, 1920x1080, HDMI, DVI-D, DisplayPort, D-Sub, TCO 6.0 Energy Star (EV2450-BK)
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisTechnické parametrePodrobnostiDiskusia
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveniePovoliť všetko