Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks

, Ústenka disponuje filtračné triedou FFP2, unisex, balenie obsahuje 5 ks (540402007)
Kód1077777PN540402007Záruka24 mesiacov
Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks
Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks
Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks
Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks
Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks
Ústenka SpurTex® nano rúška 5 ks
Skladom externý skladKedy tovar dostanem
12,03 EUR 10,03 EUR bez DPH
pondelok 30.5.Prepravnou spoločnosťou:piatok 27.5.Osobne v predajni:
Celková cena12,03 EUR
10,03 EURbez DPH
Celkom
Produkt nebol hodnotenýPridať hodnotenie

Ústenka SpurTex VS od české nanotechnologické firmy Spur je velmi efektivním ochranným prostředkem dýchacích cest. Třívrstvá rouška v sobě mezi viskózovými vrstvami ukrývá vysoce účinnou filtrační membránu z nanomateriálu, která má ověřený záchyt 96 % pro submikronové částice (NaCl o velikosti 400 nm), což odpovídá filtraci FFP2. Je tak ideální pro zachycení virů, bakterií, smogu nebo alergenů. Má nízký tlakový odpor 40-60 Pa při průtoku vzduchu 30 l/min. Díky tomu je ústenka výborně prodyšná a snadno se v ní dýchá. Klíčové vlastnosti nano roušky SpurTex, 5 ks

  • Vysoce efektivní ochranný prostředek vašich dýchacích cest
  • Třívrstvá nano rouška SpurTex VS je z viskózy a membrány z nanomateriálu
  • Ověřený záchyt roušky je 96 % pro částice o velikosti 400 nm
  • Odfiltruje viry, bakterie a alergeny
  • Nízký tlakový odpor 40-60 Pa umožňuje snadné dýchání
  • Jednorázovou nano roušku lze v případě nutnosti i sterilizovat
  • V závislosti na prostředí používání je nutné roušku po 3-8 hodinách vyměnit
  • Ústenka SpurTex VS má tvarovatelný okraj pro dokonalé přizpůsobení tvaru obličeje
  • Neobsahuje žádné chemikálie ani borosilikátová mikrovlákna
  • V balení 5 ks roušek

Jedinečná nanovlákna roušky SpurTex

Nanovlákno je lidskému oku neviditelné. Je až 1000× tenčí než vlas. Díky tomu z něj může být upředena filtrační membrána tak hustá, respektive s tak malými otvory, že jimi neprojdou bakterie, viry ani alergeny. Tato vysoce účinná mechanická bariéra tak umožňuje, že při výrobě nano roušky SpurTEX VS není potřeba používat žádné chemické látky nebo křehká borosilikátová mikrovlákna. Ta se používají ve standardních ochranných prostředcích. Mohou ale mít neblahý vliv na zdraví člověka.

Jednorázovou nano roušku SpurtTex lze v případě nutnosti i sterilizovat

Nano rouška je jednorázová, respektive v případě potřeby je možné ji 1 - 3× sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem. Běžně ji lze nosit po dobu 3 až 8 hodin, v závislosti na prostřední, kde je využívána. SpurTex VS nano rouška je vybavena vyztuženým tvarovatelným okrajem, aby se dokonale přizpůsobila každému tvaru obličeje a maximalizovala tak svou filtrační schopnost.

Neobsahuje žádné chemikálie ani borosilikátová mikrovlákna

Nanorouška je vyrobena z materiálu SpurTex VS, což je trilaminát tvořený na povrchu netkanými textiliemi na bázi viskózy s gramážemi od 60 do 90 g/m2 a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli.

Rozměry:
70 × 170 mm

Manipulace s rouškou dle doporučení WHO:
Nasazení roušky:
Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky. Uchopte roušku tak, aby byl ohybatelný okraj nahoře.
Při zavazování na šňůrky - přidržte si roušku na kořenu nosu a zavažte horní šňůrky na temeni hlavy na mašličku. Poté uchopte spodní šňůrky a zavažte je na zátylku. Vytvarujte okraj roušky podle tvaru svého nosu.
Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu.

Sejmutí roušky:
Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
Při zavazování na šňůrky - rozvažte mašličky na zátylku, poté na temeni hlavy a roušku v držení pouze za šňůrky sejměte.
Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte

Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci.

Údržba roušky:
Ústenka SpurTex VS je kategorizována jako jednorázový materiál. Její vynikající filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání u ní po 3 - 8 hodinách dochází k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) v nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Sterilizace roušky:
V nutných případech lze roušku 1 - 3× sterilizovat. Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany). Roušku lze sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem, rouška se nesmí ale promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Nedoporučuje se sterilizace párou. Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisDiskusia