POHODA Business Intelligence 2024 Komplet (komplet všetkých scenárov pre 1-3 IČ)

Stormware POHODA BI 2024 Komplet, súbor scenárov Doklady, Sklady a Účtovníctvo pre 1-2 IČ
KódBIKomZáruka24 mesiacov
POHODA Business Intelligence 2024 Komplet (komplet všetkých scenárov pre 1-3 IČ)
Skladom, dostupné ihnedKedy tovar dostanem
1 648 EUR 1 374 EUR bez DPH
zajtraPrepravnou spoločnosťou:ihneďOsobne v predajni:
Celková cena1 648 EUR
1 374 EURbez DPH
Celkom
Produkt nebol hodnotenýPridať hodnotenie

Nástroj pre analýzu a reporting dát

Riešenie POHODA BI je určené pre používateľov ekonomicko-informačného systému POHODA. Pomáha s hĺbkovými analýzami rôznorodých dát tým, že je svojím užívateľom predkladá ako zrozumiteľné informácie formou prehľadných reportov.

POHODA Business Intelligence

Každodenne pribudnú v ekonomickom systéme desiatky až stovky nových faktúr, pokladničných dokladov alebo napríklad objednávok. Ako v nich správne čítať? Aký bol celkový januárový obrat alebo počet faktúr v danom mesiaci, to vám už teraz dokáže povedať účtovný program. Ale aké zásoby vám priniesli najväčší zisk? Aké boli výnosy a náklady podľa stredísk, činností a zákaziek? Alebo ako si medzi sebou stoja jednotliví odberatelia a vybrané regióny? To už sú informácie, ktoré vám účtovný program hneď neukáže.

Takéto reporty totiž zaberú omnoho viac času a udržiavať ich aktuálne každý deň je bez potrebných nástrojov viacmenej nemožné. S prezentáciou týchto výsledkov pomôže riešenie POHODA Business Intelligence (BI) . Svojim užívateľom ponúka hĺbkové, okamžité a vždy presné analýzy dát, rovnako ako rôzne uhly pohľadu. Stačí pár kliknutí a všetky hodnoty sú prehľadne zobrazené v aplikácii Microsoft Excel alebo v rámci intranetových portálov.

POHODA BI: Vývoj financií možno zobraziť za akékoľvek obdobie

Pri vývoji riešení POHODA BI bol kladený dôraz na ergonómiu, maximálny výkon, zabezpečenie spracovávaných dát a možnosť rozšíriť ho aj o dáta z iných zdrojov. Vďaka špecifickej architektúre možno okamžite získať rozsiahle spektrum informácií, a to bez dopadu na výkon databázových serverov.

Vďaka synergii s technológiami Microsoft Business Intelligence ponúka POHODA BI za zlomok ceny rovnocenný nástroj pre analýzu a reporting dát, ktorý nechýba nič z robustných riešení BI. POHODA BI však značne redukuje náklady na implementáciu a zaručuje rýchlu návratnosť investície.

POHODA BI dokáže plne vyhovieť:

 • majiteľom firiem,
 • manažérom a analytikom,
 • obchodným zástupcom,
 • vedúcim pracovníkom,
 • účtovným firmám, daňovým poradcom a audítorom.

Nástroje Business Intelligence alebo Ako to vlastne funguje?

O správny chod riešenia POHODA BI sa starajú osvedčené nástroje kategórie Business Intelligence. Čo zaisťujú? S čím vlastne pomáhajú?

 • Zdrojové SYSTÉMY: Každá uložená faktúra, objednávka alebo napríklad preplatená mzda je vhodným zdrojom dát pre analýzy a reporty.
 • ETL: Bez kvalitných dát nemajú analýzy zmysel. Preto je pre správne rozhodovanie kľúčové, aby boli dáta z ekonomického systému vždy starostlivo pripravená. Počas takejto prípravy je preto nutné všetky dáta validovať, čistiť a opravovať. Nástroje ETL pravidelne načítavajú dáta zo systému, upravujú ich a následne ukladajú do dátového skladu.
 • Dátový sklad: Miesto, kam sa ukladajú všetky pripravené dáta v podrobnej forme, je dátový sklad. Vďaka tomuto úložisku panuje v informáciách jedna verzia pravdy. V praxi to napríklad znamená, že počas porád majú všetci k dispozícii iba aktuálne a správne informácie a vychádza z rovnakých podkladov.
 • OLAP: Táto špeciálna dátová štruktúra umožňuje rýchle prechádzanie veľkého objemu agregovaných dát. Základnými prvkami OLAP kocky sú dimenzie a merítka. Merítka si možno predstaviť ako číslo reprezentujúce tržbu, zisk, zaúčtovanú sumu apod Dimenzie, napríklad dátum, pobočka alebo zásoba, obsahujú jednotlivé atribúty. A vďaka atribútom môžete rozkľúčovať merítka. (Napríklad za rok 2011 mala pobočka v Prahe 6 tržbu 844 312 Sk na položke horský bicykel.) Umožnená sú aj rôzne užívateľské oprávnenia. Vedúci pracovníci vidia napríklad len výsledky svojej pobočky, či už z pohľadu tržieb, alebo nákladov, produktový manažér môže mať zase sprístupnené predaja za všetky strediská pre ním prevádzkovanej produktové rady apod
 • MICROSOFT EXCEL: Na navigáciu a prezeranie analýz z OLAP databázy sa najčastejšie používa program Microsoft Excel, ktorý ponúka veľký komfort pre všetky základné typy analýz a podporuje aj následné plánovanie.
 • Intranetové REPORTY: Existuje rad statických reportov, ktoré je potreba denne aktualizovať. Plnenie plánu jednotlivými strediskami, nárast alebo pokles tržieb oproti predchádzajúcemu obdobiu, porovnanie zisku jednotlivých pobočiek alebo prehľad o nesplatených faktúrach. Tieto analýzy môžu byť pripravované automaticky každý deň a rozosielané všetkým oprávneným používateľom v zadaných časových intervaloch. Prehliadať si ich môžu v štandardnom internetovom prehliadači v rámci firemného intranetu.

Schéma popisujúci jednotlivé nástroje Business Intelligence

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázkaVaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)NadpisText príspevkuOpýtať sa
Vaše menoVáš e-mail(E-mail nebude zverejnený)Text príspevkuPridať reakciu
PopisDiskusia
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveniePovoliť všetko